Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

На станції “Золоті ворота” відзначать День соборності України та 110 років художниці Марії Примаченко

23 січня об 11:00 у вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відбудеться відкриття освітнього художньо-документального проекту до 110-річчя української художниці Марії Примаченко та Дня соборності України – «Жіночий вимір: Марія Примаченко». Творчість Марії Примаченко виступає однією з об’єднуючих домінант, що засвідчать представлені у рамках проекту художні роботи дітей з різних куточків України, створені під впливом картин художниці.

Під час відкриття відвідувачі побачать цінні матеріали з фондів найбільшого в Європі архіву документів особового походження Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України. Останній власне й виступив організатором заходу.

На виставці будуть представлені одні з перших робіт Марії Примаченко, створені мисткинею у 1930-х роках. Ці картини дивом вціліли у воєнні роки та були передані на зберігання до архіву-музею.

Проект познайомить шанувальників із самобутнім та яскравим світом української художниці, в якому із надзвичайною мистецькою силою поєдналися народнопісенний лад, ритм і колір, образ і декор. Окрім робіт, у експозиції будуть представлені копії цінних архівних документів біографічного та творчого характеру.

Відвідувачі можуть побачити серію портретних фотографій художниці, що була передана до фондів архіву-музею відомим кінооператором Олександром Антипенком.

У рамках проекту також будуть представлені унікальні матеріали з архіву родини художниці, надані правнучкою Марії Овксентівни – Анастасією Примаченко.

А на відкритті проекту  пасажирів та гостей чекатиме несподіванка – музичним дарунком гостям заходу стане виступ молодого, але широко відомого в Україні та за її межами гурту «Шпилясті кобзарі».

 
Співорганізатори проекту - Спілка архівістів України, БО «Благодійний  фонд «Творча спадщина родини Марії Примаченко» та КП «Київський метрополітен».
 
***
Виставка експонуватиметься  в арт-вестибюлі станції «Золоті ворота» 
з 23 січня по 23 лютого 2019 року.
Для отримання додаткової інформації, будь ласка, 
звертайтеся за телефоном +380 44 2784481.
Захід не потребує акредитації, тільки вашої уваги та любові до рідного.

 

Середня оцінка: 1 (18 голосів )

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»