Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Вибір назв для переіменування станцій метро розпочато

Нещодавно начальник Київського метрополітену Віктор Брагінський запропонував змінити назви 5 станцій метрополітену - “Мінську”, “Героїв Дніпра”, “Берестейську”, “Дружби народів” та “Площу Льва Толстого”.

Ця ініціатива знайшла широку підтримку. У соцмережах з’явилося багато варіантів.
Сьогодні розпочато онлайн опитування, яке можна пройти до 15 травня і запропонувати свою назву.
Після цього всі варіанти будуть опрацьовані і проведено постанційне голосування за остаточну назву.
Також свій висновок зробить профільна комісія з перейменувань. Тоді проект рішення буде винесено до сесійної зали.

"Хочу наголосити, що питання перейменування не є пріоритетним зараз. Зовсім ні. Київ оживає, однак війна не скінчилася. Тому ми відновлюємо інфраструктурну і транспорту роботу, зважаючи на безпекову ситуацію та всі можливі ризики. Водночас, як уже назвали цей процес, дерусифікація, це також робота, яку маємо зробити", - сказав Віктор Брагінський.
Він подякував за підтримку колегам та мешканцям столиці!
Слава Україні!

https://forms.gle/DwUSRmhqFpBgeNUe8

Довідково: 

«Площа Льва Толстого» — 22-га станція Київського метрополітену. Розташована на Оболонсько-Теремківській лінії між станціями «Майдан Незалежності» та «Олімпійська». Відкрита 19 грудня 1981 року. Станція названа в честь російського письменника Льва Миколайовича Толстого.

«Дружби народів» — 32-га станція Київського метрополітену. Розташована на Сирецько-Печерській лінії між станціями «Печерська» і «Видубичі». Станція відкрита 30 грудня 1991 року. Названа за однойменним бульваром що символізує дружбу між пост-радянськими державами, в які входить Російська Федерація та Білорусь.

«Берестейська» — 12-та станція Київського метрополітену. Розташована на Святошинсько-Броварській лінії між станціями «Нивки» і «Шулявська». Відкрита 5 листопада 1971 року під назвою «Жовтнева». Нинішня назва — з 2 лютого 1993 року, походить від української назви міста Берестя (сьогодні у складі Білорусі), відомого також, як «Брест».

«Мінська» — 24-та станція Київського метрополітену. Розташована на Оболонсько-Теремківській лініії між станціями «Героїв Дніпра» та «Оболонь». Відкрита 6 листопада 1982 року. Назва станції — від Мінського району (нині — Оболонський) та Мінської площі, що в свою чергу названі в честь столиці Республіки Білорусь.

«Героїв Дніпра» — 25-та станція Київського метрополітену. Кінцева станція Оболонсько-Теремківської лінії, розташована після станції «Мінська». Відкрита 6 листопада 1982 року. Названа за однойменною вулицею, що пов’язана с радянською армією.

КП «Київський метрополітен» на виконання рішення Київської міської ради від 15.04.2022, №4571/4612 здійснюється збір пропозицій щодо перейменування об’єктів міського підпорядкування, назви яких пов’язані з російською федерацією та/або її союзниками (сателітами).

У ході збору пропозицій, за згодою особи, необхідно заповнити електрону форму, із зазначенням прізвища, ім’я, контактного номера телефону та електронної адреси. Зібрана інформація необхідна для уникнення можливих зловживань стосовно надання недостовірної інформації. Отриманні дані не передаватимуться третім особам.

 

Середня оцінка: 3.8 (39 голосів )

e-Квиток

Довіряй ЗСУ!

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»