Наша горячая линия ― (044)537-55-05
Или оставьте обращение.

Майдан Незалежності

Відкрита: 17 грудня 1976 року
Пасажиропотік: 20,3 тис.
Конструкція: тринефна колонна глибокого закладення.
Попередні назви: "Площа Калініна", "Площа Жовтневої революції".

Вихід у місто: через один підземний вестибюль на Майдан Незалежності, вулиці Хрещатик, Інститутську та Городецького до Консерваторії, Головпоштамту, Будинку профспілок.

Архітектура

Архітектори: М. Коломієць, І. Масленков, М. Сиркін за участю Ф. Заремби.
Художник: І. Марчук.
Традиційно, у радянських метрополітенах для облицювання колійних стін використовувався якісний кахель, але у більш пізніші часи кахель у метро став рисою стилістичних спрощеннь. Тому у 70-х від нього почали відходити, а колійні стіни стали вкривати мармуром. Однією зі станцій у Києві з цим прийомом стала "Майдан Незалежності".
Було знайдене вигідне просторове рішення для такої глибини - внутрішній підземний простір самої станції повністю розкрито завдяки застосуванню конструкцій з металевими колонами-пілонами невеликого перерізу, внаслідок чого середній і боковий зали зливаються в єдиний об’єм. Самі колони мають призматичну форму та облицьовані жовто-білим мармуром.
Капітелі колон містять закарнизне освітлення, яке, відповідно до задуму авторів, повинно було візуально збільшити висоту залу. Це не зовсім вдалося, тому у 80 роки інститут "Київметропроект" розробляв варіанти проекту модернізації освітлення цієї станції, однак через певні причини вони не були реалізовані.

У вестибюлі цієї станцій є рельєфнографічна карта-схема Київського метрополітену, якою можуть скористатися, на рівні з іншими, пасажири з порушеннями зору та повністю незрячі. Карту виготовлено у відповідності до міжнародних стандартів доступності для людей з інвалідністю і з урахуванням принципів універсального дизайну.

На станції «Майдан Незалежності» схему розміщено на стіні праворуч перед контрольно-пропускним пунктом. Карта-схема розміщена на рівні обличчя людини середнього зросту. Контролери контрольно-пропускних пунктів проінструктовані і готові за потреби зорієнтувати незрячого пасажира щодо розташування схеми. Вивчивши карту, незрячий пасажир має можливість попросити контролера про супровід до поїзда.

Рельєфнографічні схеми Київського метрополітену розроблені фахівцями та виготовлені на замовлення Всеукраїнської молодіжної громадської організації молоді з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», у межах реалізації проєкту «Інформаційна та інфраструктурна доступність, як головний чинник індивідуальної мобільності інвалідів по зору» за фінансового сприяння Фонду прав людей з інвалідністю та безкоштовно передані Київському метрополітену.

Рельєфнографічні схеми покликані допомогти пасажирам з вадами зору скласти уяву про географічне розміщення районів міста, напрямки ліній метрополітену, розташування пересадочних вузлів і окремих станцій відносно річки Дніпро та інших об’єктів. Таким чином незрячі люди матимуть змогу самостійно скласти оптимальний маршрут свого пересування, розрахувати його тривалість, а отже, зробити проїзд містом максимально комфортним та зручним. ВМГО «Генерація успішної дії» шукає можливостей друку необхідного тиражу карт для усіх станцій Київського метрополітену. Команда організації відкрита до будь-яких пропозицій і різноманітних варіантів співпраці.

IMG_9529.jpg

Фотографії

Станція "Майдан Незалежності"Станція "Майдан Незалежності". Платформа.

Your rating: None Average: 2.8 (53 votes)

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»