Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Хрещатик

Відкрита 6 листопада 1960 р. у складі першої пускової черги.
Пасажиропотік: 34,0 тис.
Конструкція тринефна пілонна глибокого закладення

Вихід у місто через три наземних вестибюлі на вул. Хрещатик, Інститутську, Городецького. Станція з’єднується з головним вестибюлем тристрічковим одномаршевим, з двома іншими ― тристрічковим двомаршевий ескалатором.
Поруч знаходяться: КМДА, Адміністрація Президента України, Театр Української драми ім. Івана Франка, Готель „Україна”, Театр Юного глядача на Липках.

Доступність станції: можна скористатися сходовим гусеничним підйомником LG 2004. 

 

Архітектура

Архітектори: А. Добровольський, М. Коломієць, В. Єлізаров, Г. Гранаткін, І. Масленков, С. Крушинський, Ю. Кисличенко за участю Ф. Заремби, Н. Щукіної.
Художник: О. Грудзинська.
Художник-технолог: Н. Федорова.

Станційний комплекс є пам’яткою архітектури. Проект станції розроблено у середині 50-х років, наслідуючи ідею про компонування класичних монументальних прийомів із національними мотивами кожної з республік Радянського Союзу. Пілони вкриті полірованим жовтувато-рожевим мармуром, із сторін центрального залу та платформ на них розташовані майолікові вставки із складними рослинними орнаментами. "Сільськогосподарська революція" Микити Хрущова тут теж відзначена — на металевих латунних карнизах вигравійовано зображення соняшників та кукурудзи. За карнизами змонтована підсвітка.

Станція має два виходи: основний ― на вулицю Хрещатик, інший з двома похилими ходами виводить пасажирів до наземного купольного вестибюля на вулиці Інститутській — до готелю „Україна”, з проміжного вестибюля можна вийти на вулицю Архітектора Городецького та драматичного театру ім. І.Франка.

Центральний наземний вестибюль на вул. Хрещатик є чотирирівневим, на другому та третьому рівнях знаходяться магазини. Ескалаторний зал облицьовано різнокольоровою глазурованою плиткою.

Малопомітні деталі

  • Як і на всіх підземних станціях першої черги, на "Хрещатику" збереглися дерев'яні двері до службових приміщень, дерев'яні лавки та дверцята пожежних гідрантів із латунною позначкою "ПК".
  • Вихід зі станції на вулицю Городецького має неоновий вказівник нетипової конструкції ― у кільці та з окремою табличкою з назвою станції.

Доступність станції: на станції "Хрещатик" можливо самостійно скористатись входом/виходом особам з інвалідністю, що користуються кріслом колісним. 

Фотографії

Хрещатик. Вестибюль.Станція "Хрещатик"Хрещатик. Панорама центрального залу.Хрещатик. Майолікове панно.Хрещатик. Перехід на 2 лінію.

Ваша оцінка: Ні Середня оцінка: 3.2 (24 голоси)

До уваги органів місцевого самоврядування!

e-Квиток

mastercard

Картка киянина

Головні правила безвізового режиму з ЄС

Довіряй ЗСУ!

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»

Інформаційний відеоролик про імунопрофілактику

Профілактика грипу та ГРВІ

Дорожні небезпеки

Профілактика інфарктів та інсультів