Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Сирець

Відкрита: 14 жовтня 2004 року.
Пасажиропотік: 8,3 тис.
Конструкція: пілонна глибокого закладення.

Станція з’єднується з одним наземним вестибюлем чотиристрічковим одномаршевим ескалатором.
Вихід у місто: до вулиць Щусєва, Стеценко та Котовского до залізничної платформи Сирець та парку "Дубки".

Архітектура

Архітектори: Т. Целіковська (головний архітектор), В. Гнєвишев, О. Нашивочніков, за участю К. Бадяєвої, Ю. Кравченка.
При створенні архітектурного образу станції "Сирець" авторами було використано низку нетипових для попередніх пілонних станцій прийомів. Карнизи над пілонами було розвинуто та вкрито перфорованими металевими пластинами із освітленням. Пілони та колійні стіни облицьовані білим мармуром із стрічками із квадратної червоної смальти різних відтінків, яка підсилює візуальний контраст із підлогою, що виконана із світло-сірого полірованого граніту та габро. У місцях прилягання пілонів до підлоги зроблено перехід із лекальних гранітних деталей.

Вісь центрального залу підкреслено двома світловими вертикалями, що утворені колонами з іржостійкої сталі у торці на фоні великого панно із смальти. З іншого боку, у ескалаторний нахил спрямовані зенітні ліхтарі наземного вестибюлю.

Двоповерховий наземний вестибюль виконано у функціоналістичному стилі ― перший поверх, що його займає пасажирська зона із касами, виконано у вигляді однооб’ємного приміщення із великими вікнами, оздобленого сучасними матеріалами. Другий поверх займають блоки технологічних приміщень метрополітену.

Вперше при будівництві станцій Київського метрополітену тут були змонтовані новітні ескалатори виробництва Крюківського вагонобудівного заводу, конструктивні та технічні параметри яких відповідають передовим сучасним вимогам.

Фотографії

Станція "Сирець"Станція "Сирець". Платформа.Станція "Сирець". Платформа.Станція "Сирець". Наземний вестибюль.

Ваша оцінка: Ні Середня оцінка: 4 (57 голосів )

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»