Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Іподром

Відкрита: 25 жовтня 2012 року.
Пасажиропотік: 10,2 тис.
Конструкція: мілкого закладання.

Вихід у місто: просп. Академіка Глушкова, Київський іподром, автостанція «Південна», льодовий стадіон зі спортивними майданчиками, територія Національного комплексу «Експоцентр України».

Архітектура

Головний інженер проекту: С. Крашньов.
Головний архітектор проекту: В. Гнєвишев.
Архітектори: Т. Целіковська, Є. Плащенко, А. Юхновський, за участю Г. Карасюк, О. Панченка.

У складі станційного комплексу розміщені пасажирські, службові та технологічні приміщення.

Оскільки архітектурний об’єкт є підземним, із зовнішнього опорядження присутні тільки виходи з підземних переходів з накриттям їх павільйонів. Виходи являють собою парапет, облицьований червоним гранітом Межерічського родовища. Павільйони – сталевий каркас, фарбований емалями типу "Металік" світло-сірого кольору, критий зверху алюмінієвими конструкціями та плитами з монолітного керамзитобетону з  освітленням світловими ліхтарями та боковими вітражами, заповненими склом «Триплекс». На входах встановлено двері типу "Метро".

У внутрішньому оздобленні станції використані довговічні опоряджувальні матеріали. Колійна стіна облицьована білим та коричневим полірованим мармуром «Імператор», цоколь — із чорного полірованого габро. На верхній частині правої колійної стіни встановлені вітражі з тонованого скла «Триплекс» до перетину з алюмінієвою решіткою стелі. Над лівою колією розташована галерея на рівні касового залу, яка і кольором, і конструкцією є повною асиметрією правій частині.

Підлога платформи виконана із плит шліфованих гранітів українських родовищ, що складає чіткий геометричний малюнок. На підлозі галереї використана керамічна плитка «Грес». Шутц-лінія вже традиційна для Київського метрополітену – з плитки типу "Грес" з випуклим рельєфом "Увага". Така плитка дозволяє краще орієнтуватися людям з вадами зору.

Стеля платформної ділянки виконана з різних металів у залежності від місця застосування. Над правою колією – алюмінієва решітка. Середня частина стелі зі звукопоглинаючих листів «Екофон», а стеля над галереєю та лівою колією – з гіпсокартону, фарбованого білою водоемульсійною фарбою. Основне джерело освітлення – світильники на колонах станції, що розташовані посередині всіх сторін колон. Також колони підсвічуються світлодіодами.
На станції працюють 5 ліфтів для людей з особливими потребами. 3 ліфти — для перевезення пасажирів з вулиці до вестибюлю станції, ще 2  доставляють людей з рівня вестибюлю до рівня пасажирської платформи. Шахти ліфтів зроблені з тонованого скла та алюмінію.

Доступність станції: станція "Іподром" пристосована для пересування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, зокрема обладнана 5 ліфтами.

 
Станція доступна для користування пасажирами на колісних кріслах.           
 
Для надання допомоги під час переміщення пасажирів маломобільної групи населення різних категорій у Київському метрополітені діє відповідна інструкція. Спеціально проінструктований персонал надає зазначену допомогу, у тому числі особам, які слідують на колісних кріслах.
 
Допомога надається: на шляху прямування між контрольним пропускним пунктом та платформою, як на ескалаторах так і на сходах за окремими порядками (які потребують участі від двох до чотирьох осіб спеціально проінструктованого персоналу); при посадці до вагона; при переході таких пасажирів на пересадочних станціях; від платформи до виходу з підземного переходу станції на вулицю.
 
Для безпечного та комфортного пересування метрополітеном пасажиру маломобільної групи можуть замовити супровід по території Київського метрополітену. Для цього необхідно подзвонити за номером (044) 238-55-11, але не пізніше ніж за годину до запланованого переміщення та повідомити дату, час і маршрут прямування у метрополітені для організації супроводу.
 
Також можна звернутись до чергового персоналу станції (касира, контролера або чергового по станції) та повідомити свій маршрут прямування до станції призначення. При плануванні подорожі необхідно, крім часу самого слідування в поїзді, передбачити додатковий час на організацію допомоги (орієнтовно 15 додаткових хвилин) для підйому/спуску ескалатором чи сходами на кожну із станцій (посадки, пересадки та призначення).
 
Для пересування Київським метрополітеном найоптимальнішим варіантом організації супроводу на ескалаторі чи на сходах, посадці/виході з вагона є крісло колісне активного типу, кімнатне, загальною шириною не більше 70 см, що обладнане ручками супроводу та гальмами. 

Фотографії

ІподромІподромІподромІподромІподром

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»