Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Площа Українських Героїв

Відкрита: 19 грудня 1981 року.
Пасажиропотік: 15,7 тис.
Конструкція: тринефна пілонна глибокого закладення

Станція з'єднана з підземним вестибюлем тристрічковим ескалатором.
Вихід у місто: на вулиці В. Васильківську, Чикаленка, на площу Українських Героїв до кінотеатру "Київ", Національного університету ім. Т. Шевченка, інженерного корпусу метрополітену.

Перейменована відповідно до Рішення Київської міської ради від 18 травня 2023 року № 6420/6461. Попередня назва станції "Площа Льва Толстого".

Архітектура

Архітектори: Т. Целіковська, А. Крушинський, Н. Левчук, В. Жежерін.

Образ станції, присвячений творчості великого письменника Льва Толстого, зроблено стримано, але виразно, з максимальним використання підземного простору. Замість підкреслення окремих елементів ставку було зроблено на пластичність всієї конструкції та на емоційне враження від опоряджувальних матеріалів.
Облицювання білим мармуром пілонів повторює лінію конструкції, яку підкреслює і замкнута стрічка з анодованого під бронзу алюмінію. Підлогу складено з червого граніту. Бра і світильники, стилізовані під підсвічники, створюють атмосферу першого балу Наташі Ростової. Мало хто знає, що торцева частина, закрита решіткою, підсвітлювалася червоним світлом.

У вестибюлі цієї станцій є рельєфнографічна карта-схема Київського метрополітену, якою можуть скористатися, на рівні з іншими, пасажири з порушеннями зору та повністю незрячі. Карту виготовлено у відповідності до міжнародних стандартів доступності для людей з інвалідністю і з урахуванням принципів універсального дизайну.

На станції «Площа Льва Толстого» карта розміщена на стіні ліворуч одразу за контрольно-пропускним пунктом. Карта-схема розміщена на рівні обличчя людини середнього зросту. Контролери контрольно-пропускних пунктів проінструктовані і готові за потреби зорієнтувати незрячого пасажира щодо розташування схеми. Вивчивши карту, незрячий пасажир має можливість попросити контролера про супровід до поїзда.

Рельєфнографічні схеми Київського метрополітену розроблені фахівцями та виготовлені на замовлення Всеукраїнської молодіжної громадської організації молоді з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», у межах реалізації проєкту «Інформаційна та інфраструктурна доступність, як головний чинник індивідуальної мобільності інвалідів по зору» за фінансового сприяння Фонду прав людей з інвалідністю та безкоштовно передані Київському метрополітену.

Рельєфнографічні схеми покликані допомогти пасажирам з вадами зору скласти уяву про географічне розміщення районів міста, напрямки ліній метрополітену, розташування пересадочних вузлів і окремих станцій відносно річки Дніпро та інших об’єктів. Таким чином незрячі люди матимуть змогу самостійно скласти оптимальний маршрут свого пересування, розрахувати його тривалість, а отже, зробити проїзд містом максимально комфортним та зручним. ВМГО «Генерація успішної дії» шукає можливостей друку необхідного тиражу карт для усіх станцій Київського метрополітену. Команда організації відкрита до будь-яких пропозицій і різноманітних варіантів співпраці.

IMG_9529.jpg

Фотографії

Станція "Площа Льва Толстого"Станція "Площа Льва Толстого". Центральний зал.

 

Ваша оцінка: Ні Середня оцінка: 3.5 (46 голосів )

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»