Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Лісова

Відкрита 5 грудня 1979 року.
Пасажиропотік: 38,8 тис.
Конструкція: наземна двоярусна острівного типу.
Попередня назва: "Піонерська".

Вихід у місто через два підземні вестибюлі до вулиць Маршала Жукова, Кіото та на Броварський проспект.

Архітектура

Архітектори: І. Масленков, Т. Целіковська, А. Крушинський, Н. Чуприна
за участю О. Працюка, Ф. Заремби, Л. Лєпехіної.
Художники: І. Левитська, Ю. Кисличенко.
Художник-кераміст: А. Шарай.

Станція споруджена по унікальному двоярусному проекту – на нижньому ярусі знаходяться пасажирські платформи, на верхньому – службові приміщення. Пасажирські платформи розділено тонкими здвоєними колонами, облицьованими білим мармуром, між якими вмонтовані ковані решітки із кольоровими вітражними вставками на мотиви, пов’язані з піонерським рухом. Підлога складена з темного граніту. Другий ярус і вестибюлі збудовані із цегли, що оштукатурена і має світло-червоний колір. Вікна мають білі масивні мармурові портали.

Разом ці прийоми забезпечують цілісність архітектурного образу станції, яка є важливим транспортно-пересадочним вузлом.

15 жовтня 2005 на станції відкрито другий підземний вестибюль, який допоміг розвантажити станцію. Він обладнаний на підйом двома ескалаторами з балюстрадами з іржостійкої сталі та облицьований білою плиткою.

Доступність станції: другий вихід на станції "Лісова" пристосований для пересування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, зокрема обладнано 2 спеціальними підйомниками.

Станція доступна для користування пасажирами на колісних кріслах.           

Для надання допомоги під час переміщення пасажирів маломобільної групи населення різних категорій у Київському метрополітені діє відповідна інструкція. Спеціально проінструктований персонал надає зазначену допомогу, у тому числі особам, які слідують на колісних кріслах.
 
Допомога надається: на шляху прямування між контрольним пропускним пунктом та платформою, як на ескалаторах так і на сходах за окремими порядками (які потребують участі від двох до чотирьох осіб спеціально проінструктованого персоналу); при посадці до вагона; при переході таких пасажирів на пересадочних станціях; від платформи до виходу з підземного переходу станції на вулицю.
 
Для безпечного та комфортного пересування метрополітеном пасажиру маломобільної групи можуть замовити супровід по території Київського метрополітену. Для цього необхідно подзвонити за номером (044) 238-55-11, але не пізніше ніж за годину до запланованого переміщення та повідомити дату, час і маршрут прямування у метрополітені для організації супроводу.
 
Також можна звернутись до чергового персоналу станції (касира, контролера або чергового по станції) та повідомити свій маршрут прямування до станції призначення. При плануванні подорожі необхідно, крім часу самого слідування в поїзді, передбачити додатковий час на організацію допомоги (орієнтовно 15 додаткових хвилин) для підйому/спуску ескалатором чи сходами на кожну із станцій (посадки, пересадки та призначення).
 
Для пересування Київським метрополітеном найоптимальнішим варіантом організації супроводу на ескалаторі чи на сходах, посадці/виході з вагона є крісло колісне активного типу, кімнатне, загальною шириною не більше 70 см, що обладнане ручками супроводу та гальмами. 

Фотографії

Станція "Лісова". Загальний вигляд.Станція "Лісова"

Ваша оцінка: Ні Середня оцінка: 3.9 (61 vote)

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»