Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Васильківська

Відкрита: 15 грудня 2010 року.
Пасажиропотік: 15,5 тис.
Конструкція: мілкого закладання, односклепінна.

Вихід у місто: вул. Васильківська, Амурська площа.

Архітектура

Архітектори: В. Гневишев, Т. Целіковська, Є. Плащенко, О. Нашивочніков, Ю. Кравченко.

Станція розташована на вул. Васильківська в районі Інституту фізіології рослин та міського тубдиспансеру. Має два вестибюлі, з'єднані з платформою сходами та ліфтами для людей з обмеженими фізичними можливостями. Кожен з вестибюлів має виходи по обидві сторони від вул. Васильківської. Всі виходи на поверхню зі сторони тубдиспансеру накриті павільйонами. Для інвалідів встановлені ліфти та підйомники.

В інтер'єрі станції застосовані довговічні опоряджувальні матеріали. Стіни вестибюлів та розподільчих залів облицьовані бежевим та рудим мармуром, колійні стіни — бежевим мармуром та синьою смальтою з цоколем із чорного габро. Підлога платформної дільниці та вестибюлів виконана з шліфованих плит гранітів Покостівського (сірого) та Akam Green А (зеленого), край платформи — з сірого термообробленого граніту, шутц-лінія — з вохристої керамічної плитки з об’ємною фактурою, що дозволяє відчути її людям з вадами зору. Огородження сходів на платформу — з труб та листів з іржостійкого металу.

Односклепінна стеля платформної ділянки фарбована білою водоемульсійною фарбою. Поперечні шви закриті алюмінієвою рейкою "Люксалон". Світлова лінія по краю платформи біля ліфтів та підсвітленням вздовж колійної стіни. Основне джерело освітлення платформи — торшери по осі станції.

Біля сходів у вестибюлі розміщені ліфти для людей з обмеженими фізичними можливостями, шахти ліфтів — з тонованого скла та алюмінію.

Із зовнішнього опорядження присутні тільки виходи з підземних переходів з накритими павільйонами. Виходи являють собою парапет, облицьований червоним гранітом Межерічського родовища. Павільйони — сталевий каркас фарбований емалями типу "Металік" світло-сірого кольору, критий зверху структурованим синім полікарбонатом, з боків — склом "триплекс". На самих входах встановлюються двері типу "Метро". Стіни переходів облицьовані плиткою типу "Грес", підлога — зі шліфованих плит граніту червоного кольору.

Переходи обладнані ліфтами та підйомниками для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Доступність станції: станція "Васильківська" пристосована для пересування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, зокрема обладнана 4 ліфтами і 2 спеціальними підйомниками.

 
Станція пристосована для користування пасажирами на колісних кріслах.           
 
Для надання допомоги під час переміщення пасажирів маломобільної групи населення різних категорій у Київському метрополітені діє відповідна інструкція. Спеціально проінструктований персонал надає зазначену допомогу, у тому числі особам, які слідують на колісних кріслах.
 
Допомога надається: на шляху прямування між контрольним пропускним пунктом та платформою, як на ескалаторах так і на сходах за окремими порядками (які потребують участі від двох до чотирьох осіб спеціально проінструктованого персоналу); при посадці до вагона; при переході таких пасажирів на пересадочних станціях; від платформи до виходу з підземного переходу станції на вулицю.
 
Для безпечного та комфортного пересування метрополітеном пасажиру маломобільної групи можуть замовити супровід по території Київського метрополітену. Для цього необхідно подзвонити за номером (044) 238-55-11, але не пізніше ніж за годину до запланованого переміщення та повідомити дату, час і маршрут прямування у метрополітені для організації супроводу.
 
Також можна звернутись до чергового персоналу станції (касира, контролера або чергового по станції) та повідомити свій маршрут прямування до станції призначення. При плануванні подорожі необхідно, крім часу самого слідування в поїзді, передбачити додатковий час на організацію допомоги (орієнтовно 15 додаткових хвилин) для підйому/спуску ескалатором чи сходами на кожну із станцій (посадки, пересадки та призначення).
 
Для пересування Київським метрополітеном найоптимальнішим варіантом організації супроводу на ескалаторі чи на сходах, посадці/виході з вагона є крісло колісне активного типу, кімнатне, загальною шириною не більше 70 см, що обладнане ручками супроводу та гальмами. 

Фотографії

Станція "Васильківська"Станція "Васильківська"Станція "Васильківська"Станція "Васильківська"Станція "Васильківська"

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»