Наша гаряча лінія ― (044)537-55-05
Або залишіть звернення..

Славутич

Відкрита: 30 грудня 1992 року.
Пасажиропотік: 6,4 тис.
Конструкція: колонна мілкого закладення.

Вихід у місто: через один підземний вестибюль на проспект Бажана.

Архітектура

Архітектор: М. Альошкін.
Художники: Ю. Левчук, Д. Оболончик.

Разом із станцією "Тараса Шевченка", "Славутич" є прикладом того, як прекрасна архітектурна ідея може перетворити типову станцію на цілісний композиційний ансамбль.

Станція знаходиться практично біля берега Дніпра, тому головним мотивом стала ріка уночі. Оздоблення, виконане із застосуванням профільованого металу, засноване на грі світла та віддзеркаленні. Стеля була пофарбована у чорний колір, на ній було змонтовано систему ферм синього кольору із точковими світильниками, спрямленими перпендикулярно до підлоги, а також легкі матові пластини та труби з тонкого металу. У результаті, при увімкненні освітлення, поверхня стелі візуально зникла, залишивши лише складне переплетення світла та тіні. Якщо придивитися, то можна побачити, що при проході поїздів труби на стелі похитуються, нагадуючи очерети.

При оздобленні колон станції було вирішено відмовитися від звичного, поверхневого облицювання, замінивши його трубчатими сегментами з анодованого металу – по чотири сегменти на кожну колону. Світло, спрямлене зі стелі, розсіюється матовою поверхнею колон та утворює ряди світлових стовпів, що починаються зверху та перетікають у підлогу з сірого граніту.
Верхня частина колійних стін облицьована білим мармуром, нижня – складена із синіх металевих пластин. Окремого освітлення зон платформ немає.

Варто зазначити, що саме ця станція найчастіше згадується як приклад правильного використання сучасних матеріалів у столичній архітектурі метрополітену, коли сучасність оздоблення не завдає шкоди традиційній вимозі виразності станції.

Фотографії

Станція "Славутич". Загальний план.Станція "Славутич"

Ваша оцінка: Ні Середня оцінка: 3.8 (50 голосів )

e-Квиток

Дія. Цифрова освіта

Електроні закупівлі КП «Київський метрополітен»